FAMA Radom 2011

Jeśli masz talent i chcesz się pokazać weź udział w przeglądzie regionalnym FAMA RADOM 2011!!!

Masz możliwość zaprezentowania swoich zdolności podczas:

  • wernisażu prac plastycznych (dowolna technika)
  • przeglądu filmów krótkometrażowych
  • fotografia
  • koncertu zespołów
  • przeglądu Dj-ów

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA jest bezsprzecznie największym wydarzeniem tego typu w kalendarzu ogólnopolskich imprez artystycznych i już od 40 lat skupia artystów niemal wszystkich muz. 

W tym roku jego radomskie eliminacje odbędą się w dniach 7-8 kwietnia w K.S. Alibi, Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej  oraz Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia

W eliminacjach biorą udział studenci, osoby związane ze studenckim ruchem artystycznym, młodzi twórcy reprezentujący różnorodne rodzaje aktywności artystycznej. 

Przegląd rozpocznie się w czwartek,
7 kwietnia na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej zaprezentowane zostaną animacje, filmy surrealistyczne, wizualizacje i inne dzieła multimedialne. Swoje prace zaprezentują artyści sięgający po nową sztukę. Obok zostanie zorganizowany wernisaż prac plastycznych i fotografii. Wśród jurorów części konkursowej zasiądą wybitne autorytety z różnych dziedzin sztuki. 

Dzień później, w piątek,
8 kwietnia, organizatorzy zapewniają wieczór uczty muzycznej. W Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia odbędzie się przegląd zgłoszonych wykonawców. Usłyszeć będzie można niemal wszelkie współczesne nurty muzyczne, od poezji śpiewanej przez rock, reggae, jazz aż po elektronikę.

Sobota 9 kwietnia,
będzie równie interesujący jak dwa pierwsze dni. W Klubie Studenckim „Alibi” – najstarszym miejscem związanym z kulturą akademicką w naszym mieście – zorganizowany zostanie konkurs Dj. Tego wieczoru odbędzie się dyskoteka, podczas której wszyscy zgłoszeni młodzi twórcy muzyki nowoczesnej będą mieli okazje zaprezentować swój dorobek.

Zwycięzcy eliminacji mają szansę pojechać na finał FAMA 2011, który odbędzie się w sierpniu w Świnoujściu. Formuła FAMY pozwala wszystkim biorącym w niej udział wykazać się swoimi interdyscyplinarnymi talentami, zaprezentować niekonwencjonalne pomysły, a także skorzystać z doświadczeń artystów, będących gośćmi festiwalu lub prowadzących warsztaty. Najlepsi młodzi artyści będą mieli okazję pracować na warsztatach: piosenkarskim, jazzowym, teatralnym, plastycznym, dziennikarskim, kabaretowym i filmowo-telewizyjnym. 

Nie sposób zliczyć twórców, którzy pojawili się w czasie kilkudziesięciu lat istnienia festiwalu na jego scenach, którzy od Famy zaczynali karierę, którzy tu stawiali swoje pierwsze artystyczne kroki. FAMA ulega naturalnym modyfikacjom, odzwierciedlającym zawsze aktualne preferencje, potrzeby i nastroje młodych artystów, a także stan ducha młodego pokolenia.

 

Zgłoszenia przyjmowane są od 20 lutego do 1 kwietnia 2011 r.
ul. Malczewskiego 29 pok.11

 

Więcej informacji:

Koordynator Fama Radom 2011
Magdalena Ślusarczyk tel. 508 079 955
e-mail: fama.radom@gmail.com
www.ZSP.pr.radom.pl

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji planu FAMA 2011

ZałącznikWielkość
01_Regulamin FAMA 2011.pdf140.65 KB
09_Regulamin Eliminacji Regionalnych FAMA 2011.pdf137.65 KB
10_Formularz Zgloszeniowy Eliminacje Regionalne.doc81 KB

Facebook:

Kontakt:

ul. Malczewskiego 29, pokój nr 11 (I piętro)
26-600 Radom
tel./fax. 361-73-86
Zapraszamy od pon. do pt., od 10.00 do 15.00