"Dobre Anioły"

Samorząd Studencki oraz Zrzeszenie Studentów Polskich już po raz dziewiąty były organizatorem akcji „Dobre Anioły”.

Pierwszym etapem akcji była zbiórka słodyczy na wydziałach, instytutach na prawach wydziałów oraz w budynku Rektoratu, która odbyła się w dniach 10-13.01.2011r. Zebrane słodycze zostały policzone i zapakowane w paczki, które były podarunkiem dla zaproszonych dzieci.

Drugim etapem akcji było przyjęcie Noworoczne zorganizowane w K.S. Alibi w niedzielę 16.01.2011r. Na nasze zaproszenia odpowiedziały następujące placówki: Rodzinny Dom Dziecka nr 1, Rodzinny Dom Dziecka nr 2, Placówka Rodzinna nr 6, Placówka Rodzinna nr 10.

Zobacz galerię zdjęć »

Na przyjęciu wręczone zostały przygotowane przez żaków paczki oraz zorganizowana zabawa z ciekawymi konkursami i oczywiście mnóstwem „słodkich nagród”. Specjalnie dla Naszych małych gości odbył się pokaz beatbox, który zafascynował nawet, najmłodsze dzieci.

W ramach akcji na terenie Politechniki Radomskiej udało nam się zebrać 53kg słodyczy oraz 30,6 kg zabawek co dało łączny wynik 83,6 kg. Poniżej ilość zebranych słodyczy oraz zabawek z poszczególnych punktów:

  • Wydział Ekonomiczny, Instytut Filologiczno- Pedagogiczny - 14,7 kg słodyczy, 0,2 kg zabawek
  • Wydział Nauczycielski, Instytut Zdrowia - 10,9kg słodyczy, 7,6 kg zabawek
  • Budynek Rektoratu - 9,9 kg słodyczy, 3,2 kg zabawek
  • Wydział Sztuki - 5,6 kg, słodyczy, 12,3 kg zabawek
  • Wydział Transportu i Elektrotechniki - 5,0 kg słodyczy, 6,8 kg zabawek
  • Wydział Mechaniczny - 3,7 kg słodyczy, 0,1 kg zabawek
  • Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa - 3,2 kg słodyczy, 0,4 kg zabawek

Naszą tegoroczną akcje, poprzez przekazanie kartonu soczków, batoników i czekolad dla dzieci, wsparła „PSS Społem”, której bardzo dziękujemy za pomoc.

ORGANIZATORZY AKCJI, CZYLI SAMORZĄD STUDENCKI ORAZ ZRZESZENIE STUDENTÓW POLSKICH, CHCIELIBY W IMIENIU ZAPROSZONYCH DZIECI BARDZO PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM STUDENTOM ORAZ PRACOWNIKOM NASZEJ UCZELNI ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W AKCJI „DOBRE ANIOŁY” PROSZĘ NAM WIERZYĆ ŻE WSPANIALE BYŁO ZOBACZYĆ UŚMIECH NA TWARZACH DZIECI, A TO WSZYSTKO ZA SPRAWĄ NASZYCH PODARUNKÓW. DZIĘKUJEMY !!!

Facebook:

Kontakt:

ul. Malczewskiego 29, pokój nr 11 (I piętro)
26-600 Radom
tel./fax. 361-73-86
Zapraszamy od pon. do pt., od 10.00 do 15.00